Kommentaarid (6)

PEORUUMI PLANEERIMINE PULMAS

Loomulikult soovite, et pulmapidu sujuks tõrgeteta, et peol oleks mõnus energia, õnnelikud külalised ning rahvast täis tantsupõrand. Et seda saavutada, ei tohiks alahinnata, kuidas on planeeritud peoruum.

Foto: Raimo Riberg

1. Tehke tantsupõrand oma peo keskpunktiks.

Tähelepanu keskpunktiks on loomulikult pruut ja peigmees, kuid peo keskpunktiks on tantsupõrand.  Kui peita see nurga taha, teise ruumi või suure saali tahaseina, on seda keeruline siduda ülejäänud peomeeleoluga. Samuti võivad külalised nii ilma jääda tegevustest ja traditsioonidest, mis toimuvad tantsupõrandal – pulmamängud, tordilõikamine, kimbuvise jne. Kerge juurdepääs keskel asuvale tantsuplatsile paneb aga külalised palju rohkem kaasa lööma. 

2. Hoidke tantsupõrand pigem väike.

Tutvuge peokoha võimalustega ja arvestage, et „mida suurem“ pole alati „parem“. Reguleerige tantsuala suurust oma külaliste arvu järgi. Kui põrand on peo jaoks liiga suur, näib see hõre hoolimata sellest kui palju inimesi tantsib. Lage tantsupõrand aga ei meelita ühinema ning näeb hiljem pulmapiltidel nukker välja. 

3. Asetage DJ otse tantsuplatsi kõrvale.

See tundub ilmselge, kuid siiski vahel mõned peokohad soovitavad DJ asetada kuhugi nurka. Teie DJ ülesandeks pole aga lihtsalt muusika mängimine – tema asi on motiveerida külalisi tantsupõrandale tulema (ja jääma). DJ, nagu bändki, vajab rahva jälgimiseks nähtavust ja võimalust külalistega suhelda.  

4. Ärge asetage laudu otse kõlarite ette.

Sel juhul on muusika lauas istuvate inimeste jaoks kas liiga vali või neile vastu tulles ja volüümi vähendades liiga vaikne, et pidu saaks korralikult käima minna. Tantsuplats ise võibki olla ideaalne puhver istuvate külaliste (eriti eakate) ja esinejate vahel. 

5. Paigutage lauad läbimõeldult.

Enne kui hakkate muretsema selle pärast kes kellega istub, mõelge läbi laudade asetus ruumis. Ideaalis ei tohiks olla ükski laud liiga kaugel keskpunktist (tantsupõrandast), kuna nähtavus ja ligipääs sellele on olulised. Kui võimalik, paigutage lauad U-tähe kujuliselt ümber tantsupõranda nii, et noorpaari laud on üle tantsuplatsi DJ (bändi) vastas.  

Joonised

6. Mõelge läbi, kuidas inimesed ruumis liiguvad.

Kui soovite, et teie külalised liiguks ringi ja oleks tantsuplatsil aktiivsed, ärge pange neid istuma kitsastesse oludesse kus nad peavad trügima ja üksteise ees vabandama, et välja pääseda.
Jätke kindlasti vabaks tee sissepääsu ja tantsupõranda vahel ning mõelge kus hakkab olema kõige suurem rahva liikumine – tualettruumidesse, baari jne. Samuti ei tasu baari, fotonurka vm. paigutada otse ukse taha, sest nii on suurem võimalus, et sinna kogunevad inimesed ummistavad sissepääsu. 

7. Koondage kokku ka muu „fun staff“, mida oma külalistele olete planeerinud.

Kui peokoht vähegi võimaldab, ärge paigutage fotonurka, magusalauda, baari vmt. liiga kaugele kuhugi puhkenurka/fuajeesse ja üksteisest eraldi. Muidugi on hea kui külalised liiguvad ringi, kuid parem mitte liiga kaugele tantsupõrandast. Ühtlasi muudab see keerulisemaks ka teie pulmaisa töö, et laiali hajunud rahvas õigel ajal pulmategevuste juurde suunata ning soodustab eraldi gruppide tekkimist. Te ju soovite, et külalised omavahel suhtleks – nii et paigutage kõik lõbus, mida olete külalistele planeerinud, pigem üksteise ligidusse ja peomelu lähedale.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (6)
TcFrQsvIO jSDuELeHhcNfr · 7. aprill 2020
JFiAIXCjMbT cBJmVPrQwavkZL · 7. aprill 2020
koHehsnj yVqSufdoc · 19. mai 2020
uRYMxlZno BSOoVYMReUPXWiqw · 19. mai 2020
zFxlpyDitRAbS FefXsZPU · 27. juuni 2020
uINZrVCjdc kPqeVdaT · 27. juuni 2020